Films for families - our top 10

Sukienka Black Dots

No i mamy jesień w pełni. Pomimo iż listopadowe wieczory nie należą do naszych ulubionych, nie ma to jak zaszyć się pod kocykiem z dobrą książką lub filmem. I właśnie dziś mamy dla was nasze subiektywne zestawienie najlepszych filmów familijnych do oglądania w długie jesienne i zimowe wieczory. Musicie nam wybaczyć – większość naszych wyborów to nie najświeższe kinowe hity. Wcześniej nasze dzieci były za małe na wspólne oglądanie filmów, więc powoli nadrabiamy zaległości. Szykujcie popcorn i zaczynamy:)

PS. Na zdjęciu powyżej Basia ubrana jest w naszą dzianinową sukienkę Black Dots 🙂

Coco

Nasze zestawienie otwiera film Coco, czyli zdobywca Oskara za najlepszy długometrażowy film animowany w 2018 roku. Na początku byliśmy trochę sceptycznie nastawieni do tej pozycji – na plakacie widać kościotrupy i obawialiśmy się, że nie jest to do końca nasza tematyka. Zupełnie niesłusznie. Historia mieszkającego w Meksyku małego Miguela, który chcąc podążać za swoją pasją  buntuje się przeciw rodzinnej tradycji, jest mądra i wzruszająca. A przy okazji pokazane w filmie obrzędy i tradycje są znakomitą okazją by dzieci dowiedziały się czegoś więcej o otaczającym nas świecie. Dostępny na HBO GO.

W głowie się nie mieści

To kolejne pozytywne filmowe zaskoczenie. Mała Riley wraz z rodzicami przeprowadza się do San Francisco. Jak można się domyśleć, nie jest to dla dziewczynki łatwe doświadczenie i ciężko przychodzi jej radzenie sobie z emocjami. I tak poznajemy Radość, Smutek, Odrazę, Strach i Gniew dosłownie siedzące w jej głowie i sterujące nią. Co się wydarzy, kiedy Radość opuści centrum dowodzenia i stery przejmą Strach i Gniew? Przekonajcie się sami :). Dostępny na HBO GO.

Cudowny Chłopak

To pierwszy nieanimowany film dla dzieci na naszej liście. Auggie, urodzony z deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jak się łatwo domyślić, pierwsze chwile w nowej rzeczywistości łatwe nie są. „Cudowny chłopak” wzrusza, uczy tolerancji i zostawia dzieci (i nas) z głową pełną przemyśleń. Dostępny na Netflixie.

Kacper i Emma

Dla fanów sympatycznej pary przedszkolaków, Kacpra i Emmy, znanych z książki Tor Age Bringsvaerd, obejrzenie filmów z ich przygodami będzie nie lada gratką. Dostępnych jest już kilka filmów z tej serii i razem z Kacprem i Emmą możecie wybrać się do teatru, w góry, na ferie zimowe czy na safari. Swoją przygodę rozpocznijcie od filmu „Kacper i Emma najlepsi przyjaciele”, aby dowiedzieć się, jak wyglądały początki tej niezwykłej przyjaźni. Dostępny na Vod.pl.

Merida Waleczna

Merida, czyli księżniczka Disneya na miarę naszych czasów. Od Meridy oczekuje się, że będzie wspaniałą żoną i matką – tymczasem ta rudowłosa dziewczyna jest upartą, zadziorną i pewną siebie łuczniczką. Jej historia pokazuje, jak sprzeciwić się przeznaczeniu i zawalczyć o swoje szczęście, nie czekając na księcia z bajki. Momentami jest śmiesznie, momentami łza się w oku kręci, a bywa i strasznie. Dostępny na HBO GO.

Benji

Zwierzęta i dzieci to gotowy scenariusz na rodzinny film. Tak też jest w tym przypadku. „Benji” to remake popularnego filmu z 1974 roku, który został wydany pod tym samym tytułem. I choć sama akcja jest dość przewidywalna – sprytny psiak ratuje z opresji rodzeństwo – to młodzi wielbiciele czworonogów powinni być usatysfakcjonowani. Dostępny na Netflixie.

Dora i miasto złota

Bajkę o Dorze, która przeżywając niesamowite przygody uczy dzieci angielskiego, pewnie znacie. Filmowa Dora jest nieco starsza, ale jej przygody równie fascynujące ;). I choć nie jest to może nasza ulubiona pozycja z rankingu (mówię tu o dorosłej części drużyny Lazy Daisy:)), to przez sam fakt, ile razy Dorę już w domu oglądaliśmy na wyraźne prośby dzieci należy jej się miejsce w złotej dziesiątce. Dostępny na HBO GO.

Mój przyjaciel delfin

Oparta na faktach historia przyjaźni chłopca i delfina. Młoda samica delfina, Winter,  traci płetwę i trafia do morskiego centrum rehabilitacji. Chłopiec, Sawyer, spotyka delfina i nawiązuje się między nimi nić sympatii na tyle silna, że chłopiec mobilizuje rodzinę i przyjaciół, by zawalczyć o zdrowie i życie Winter. A gdy po seansie będziecie czuć niedosyt, na stronie https://www.cmaquarium.org/webcams/ możecie podglądać, jak dziś radzi sobie Winter! Dostępny na Netflixie.

Gdzie jest Dory

Druga część kultowej bajki Gdzie jest Nemo. Gdy cierpiąca na zanik pamięci krótkotrwałej rybka Dory nagle przypomina sobie, że ma rodzinę, która być może jej szuka, wraz z Nemo i Marlinem wyrusza na poszukiwania bliskich. Dory jest tak przesympatyczna, że nie można nie trzymać kciuków za powodzenie jej misji. A to co po drodze przydarzy się naszym bohaterom bawi, wzrusza i pokazuje, że rodzina jest najważniejsza. Gotowi na podwodną przygodę? Dostępny na HBO GO.

Magiczne drzewo

Naszą listę zamkniemy nietypowo, bo serialem, i to serialem dość starym, bo z 2008 roku. Każdy z siedmiu odcinków opowiada o jakimś przedmiocie wykonanym z magicznego drzewa. Przedmioty te mają magiczne właściwości: kostka przepowiada pech lub szczęście, berło daje władzę nad ludźmi, drewniane buty spełniają życzenia. Trafiając w ręce dzieci, stają się pretekstem do opowieści o rodzinie, przyjaźni czy szeroko rozumianych dziecięcych problemach. Dostępny na vod.pl.

Źródło:filmweb.pl

0 comments on “Filmy dla całej rodziny – Nasze top 10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish